Redakcja

 

W Historii bez Tajemnic” nie chcemy „ideologizować” historii i dopasowywać jej do potrzeb polityki, ale wyszukiwać najciekawsze zdarzenia i najbardziej fascynujących ludzi. Bez względu na ich przekonania czy orientację obyczajową.

Oczywiście, nie zabraknie u nas artykułów na temat odległych dziejów – starożytności czy średniowiecza, ale nacisk kładziemy na historię bliższą nam; tę z czasów II wojny światowej, żelaznej kurtyny czy wielkiego przełomu początku lat 90. Chcemy przypominać zdarzenia, które sami przeżyliśmy.

Nie zamierzamy koncentrować się wyłącznie na działalności prezydentów czy papieży, ale chcemy widzieć historię oczami buntowników, osób skłóconych z establishmentem, gwiazd muzyki popularnej czy autorów skandalizujących książek. Sporo miejsca poświęcimy też tematyce kryminalno-śledczej – będziemy prezentować głośne i niewyjaśnione sprawy, które cały czas wywołują gorące dyskusje. Pismo i portal, od strony formalnej, będzie lżejsze od konkurencji, ale jeśli chodzi o tematykę, nie zamierzamy unikać wagi ciężkiej.

Piszą dla nas miedzy innymi: Grzegorz Kalinowski, Adam Podlewski, Paweł Płaczek, Krzysztof Bochus, Marek Teler, Ida Żmiejewska, Piotr Otrębski, Piotr Wierzbicki, Michał Kubicz, oraz wielu innych

Zapraszam do lektury

Artur Górski

 redaktor prowadzący 

 

 

© Historia bez tajemnic - All Rights Reserved